··· ···

Wiadomości

, Katarzyna Porębska/redakcja/JK, fot. Piotr Sumara

PreZero Grand Prix PLS - dzień 3

Sobota jest trzecim dniem rozgrywania turnieju PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki 2021, który odbywa się od czwartku do niedzieli na LOTOS Stadionie Letnim w Gdańsku z udziałem dziesięciu drużyn TAURON Ligi oraz dwóch pierwszoligowych kobiet. Zawody rozgrywane są systemem brazylijskim. Zespoły grają do dwóch wygranych setów. Transmisja wszystkich spotkań na sportowych antenach Polsatu Sport.

W 2. edycji PreZero Grand Prix PLS gra 10 drużyn TAURON Ligi: #VolleyWrocław, BKS BOSTIK Bielsko-Biała, E.LECLERC MOYA Radomka Radom, IŁ Capital Legionovia Legionowo, Grot Budowlani Łódź, Joker Świecie, ŁKS Commercecon Łódź, MKS Kalisz, Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz, UNI Opole oraz 2 zespoły 1. Ligi kobiet: LOS Nowy Dwór Mazowiecki i SAN-Pajda Jarosław.

Po drugim dniu rywalizacji na LOTOS Stadionie Letnim w Gdańsku z dalszej gry w PreZero Grand Prix PLS 2021 zostały wyeliminowane cztery zespoły: SAN-Pajda Jarosław, E.LECLERC MOYA Radomka Radom, IŁ Capital Legionovia Legionowo oraz ŁKS Commercecon Łódź.

W czasie trzeciego dnia gry tegorocznego turnieju PreZero Grand Prix udało się wyłonić półfinalistów zawodów. W sesji przedpołudniowej awans do najlepszej czwórki zapewnił sobie BKS BOSTIK Bielsko-Biała oraz Impel #VolleyWrocław. Grono półfinalistów w sesji popołudniowej uzupełniły siatkarki LOS Nowy Dwór Mazowiecki oraz Joker Świecie.

Z dalszej rywalizacji natomiast po trzech dniach gry w Trójmieście odpadł zespół Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz, który przed rokiem triumfował w całych rozgrywkach. Z turniejem pożegnały się również zawodniczki UNI Opole, MKS Kalisz oraz Grot Budowlani Łódź.

Joker Świecie - BKS BOSTIK Bielsko-Biała 1:2 (25:18, 20:25, 9:15)
Do połowy pierwszej partii gra była wyrównana (16:15). Od tego momentu uwidoczniła się wyraźna przewaga zespołu ze Świecia. Później jednak ton grze nadawały bielszczanki. W drugiej partii prowadziły m.in. 16:12 i 20:14. Ich przewaga była tak samo wyraźna jak Jokera w pierwszej partii. Podobnie było w tie breaku. Co prawda Joker objął prowadzenie 4:2, ale w kolejnych akcjach szala zwycięstwa zaczęła przechylać na stronę zespołu z Bielska-Białej. Prowadził on m.in. 9:7 i pewnie zwyciężył w końcówce.

MKS Kalisz - Impel #VolleyWrocław 0:2 (16:25, 19:25)
Wrocławski zespół zaprezentował się z bardzo dobrej strony, choć w pewnym momencie miał problemy. W pierwszym secie Impel #VolleyWrocław spokojnie wypunktował rywalki prowadząc 10:5, 16:11 i 21:15. W drugiej partii było podobnie. Uzyskały przewagę 19:12 i wydawało się, że wynik ten zagwarantuje pewno  zwycięstwo 2:0. Wtedy wrocławski trener zaczął dokonywać zmian. Kaliszanki odrabiały straty i zbliżyły się do rywalek 19:21. Jednak zepsuty serwis przerwał dobre akcje MKS-u i wrocławianki pewnie wygrały końcówkę. Impel #VolleyWrocław zaprezentował się jako poważny kandydat do końcowego zwycięstwa.

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz - LOS Nowy Dwór Mazowiecki 0:2 (15:25, 18:25)

Przegrana drużyna tego trzeciego meczu PreZero Grand Prix w Gdańsku zakończyła swój udział w tegorocznym turnieju. Pierwsza partia lepiej zaczęła się dla zawodniczek 1. Ligi, które bardzo dobrze zagrywały, m.in. Agnieszka Wołoszyn 8:1. Bydgoszczanki natomiast miały spore problemy z organizacją swojej gry. Krótka przerwa pomogła uspokoić grę Polskich Przetworów Pałac Bydgoszcz, które cierpliwie zaczęły odrabiać straty 8:9, a chwilę później prowadziły 12:10. Jednak w dalszej części rytm grze nadawał LOS Nowy Dwór Mazowiecki, który pewnie zwyciężył do 15. Ostatni punkt zdobyła Zakościelna. Podopieczne Bartosza Kujawskiego poszły za ciosem i w drugim secie prezentowały bardzo dobry poziom sportowy, wygrywając pewnie 25:18.

Grot Budowlani Łódź - UNI Opole 2:1 (25:22, 19:25, 15:12)
Stawka tego czwartego sobotniego meczu była wysoka. Zwycięzca zachował szansę na awans do półfinału turnieju. Natomiast przegrany zakończył grę podczas tych gdańskich zawodów. Pierwszą partię lepiej rozpoczęły zawodniczki UNI Opole 6:3. W  kolejnych akcjach łodzianki poprawiły grę w ataku i po chwili to one były na prowadzeniu 11:7. Do stanu 19:19 obie drużyny prowadziły zaciętą walkę. Dopiero w końcówce udane akcje Mai Pleczarskiej i Pauliny Damaske dały zwycięstwo Grot Budowlanym 25:23. W drugim secie siatkarki z Opola kontrolowały grę od pierwszej piłki 11:5, 17:11. Wzmocniły zagrywkę, z przyjęciem której nie radziły sobie rywalki,  bardzo dobrze grały w kontataku. Łodzianki próbowały odrobić straty, ale błędy własne w obronie sprawiły, że ze zwycięstwa cieszyły się opolanki 25:19. O tym, kto zagra w ostatnim sobotnim meczu zadecydował tie-break. Tu lepsze okazały się zawodniczki z Łodzi, które po słabszym początku 3:7, odrobiły straty 8:8, przejęły kontrolę nad meczem i wygrały ostatecznie 15:12.

LOS Nowy Dwór Mazowiecki - MKS Kalisz 2:1 (23:25, 25:22, 21:19)
Pierwszy set od początku był wyrównany. Dobra gra w obronie obu ekip sprawiła, że na tablicy wyników cały czas pojawiał się remis 10:10, 17:17. W końcówce jako pierwsze dwa oczka przewagi uzyskały zawodniczki z Nowego Dworu Mazowieckiego 20:18, jednak szybko tę przewagę straciły 22:22, a ostatnie punkty seta trafiły na konto kaliszanek 25:23. Drugą partię podopieczne Jacka Pasińskiego rozpoczęły od wysokiego prowadzenia 11:6. Rywalki, po początkowej niemocy, poprawiły grę w przyjęciu i zaczęły odrabiać straty 13:13. Do stanu 17:17 trwała walka punkt za punkt i dopiero w końcówce inicjatywę przejęły siatkarki LOS-u, które wygrały do seta 22. Początek tie-breaka należał do kaliszanek 6:1. Podopieczne Bartosza Kujawskiego nie poddawały się, poprawiły grę w obronie, wyprowadzały skuteczne kontry i doprowadziły do remisu 7:7. W zaciętej końcówce granej na przewagi lepsze okazały się zawodniczki LOS Nowy Dwór Mazowiecki 21:19 i to one zagrają w jutrzejszym półfinale.

Joker Świecie - Grot Budowlani Łódź 2:0 (25:20, 25:19)
Spotkanie od wysokiego prowadzenia rozpoczęły świecianki 9:3. Łodzianki przez cały set robiły co mogły, aby zniwelować straty, jednak nie było to możliwe. Rywalki świetnie spisywały się w obronie oraz kontrze i utrzymywały kilkupunktowy dystans 15:11, 22:17, by ostatecznie wygrać pierwszą partię do 20. W drugim secie poszły za ciosem i szybko wypracowały sobie kilkupunktową przewagę 8:3, którą utrzymywały przez dłuższy czas 15:8. W końcówce partii łodzianki zniwelowały straty do cztrech oczek 18:14, jednak nie odwróciły losów seta. Świecianki pilnowały rezultatu, wygrały seta 25:19 i uzupełniły skłąd półfinalistów PreZero Grand Prix.

Wyniki meczów I dnia PreZero Grand Prix PLS 2021

Joker Świecie - UNI Opole 2:1 (23:25, 25:21, 15:12)
BKS BOSTIK Bielsko-Biała - SAN-Pajda Jarosław 2:0 (25:19, 25:18)
LOS Nowy Dwór Mazowiecki - MKS Kalisz 1:2 (11:25, 25:19, 16:18)
ŁKS Commercecon Łódź - E.LECLERC MOYA Radomka Radom 2:1 (25:16, 21:25, 15:8)
Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz - Joker Świecie 0:2 (29:31, 12:25)
BKS BOSTIK Bielsko-Biała - IŁ Capital Legionovia Legionowo 2:0 (25:23, 25:23)

Wyniki meczów II dnia PreZero Grand Prix PLS 2021
Grot Budowlani Łódź - MKS Kalisz 0:2 (22:25, 14:25)
ŁKS Commercecon Łódź - Impel #VolleyWrocław 1:2 (25:23, 12:25, 11:15)
E.LECLERC MOYA Radomka Radom - Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 0:2 (23:25, 13:25)
LOS Nowy Dwór Mazowiecki - IŁ Capital Legionovia Legionowo 2:1 (25:27, 25:19, 15:11)
SAN-Pajda Jarosław - Grot Budowlani Łódź 0:2 (23:25, 20:25)
UNI Opole - ŁKS Commercecon Łódź 2:0 (25:21, 25:20)

Wyniki meczów III dnia PreZero Grand Prix PLS 2021

Program IV dnia PreZero Grand Prix PLS 2021
mecz nr 19 godz. 10.00 BKS BOSTIK Bielsko-Biała - LOS Nowy Dwór Mazowiecki (I półfinał)
mecz nr 20 godz. 11.30 Impel #VolleyWrocław - Joker Świecie (II półfinał)
mecz nr 21 godz. 13.30 przegrany meczu nr 19 - przegrany meczu nr 20 (mecz o 3. miejsce)
mecz nr 22 godz. 15.00 zwycięzca meczu nr 19 - wycięzca meczu nr 20 (mecz o 1. miejsce)