··· ···

Wiadomości

, Katarzyna Porębska/redakcja, fot. Piotr Sumara

PreZero Grand Prix PLS - dzień 2

Piątek był drugim dniem rozgrywania turnieju PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki 2021, który odbywa się od czwartku do niedzieli na LOTOS Stadionie Letnim w Gdańsku z udziałem dziesięciu drużyn TAURON Ligi oraz dwóch pierwszoligowych kobiet. Zawody rozgrywane są systemem brazylijskim. Zespoły grają do dwóch wygranych setów. Transmisja wszystkich spotkań na sportowych antenach Polsatu Sport.

W 2. edycji PreZero Grand Prix PLS gra 10 drużyn TAURON Ligi: #VolleyWrocław, BKS BOSTIK Bielsko-Biała, E.LECLERC MOYA Radomka Radom, IŁ Capital Legionovia Legionowo, Grot Budowlani Łódź, Joker Świecie, ŁKS Commercecon Łódź, MKS Kalisz, Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz, UNI Opole oraz 2 zespoły 1. Ligi kobiet: LOS Nowy Dwór Mazowiecki i SAN-Pajda Jarosław.

Po pierwszym dniu komplet dwóch zwycięstw na swoim koncie ma drużyna Joker Świecie oraz BKS BOSTIK Bielsko-Biała. Wspomniane zespoły piątek mogą przeznaczyć na odpoczynek i regenerację, bowiem kolejne spotkanie rozegrają dopiero w sobotę. Zainaugurują wspólnie trzeci dzień rywalizacji w PreZero Grand Prix PLS.

W piątek kolejne ważne zwycięstwo odniósł MKS Kalisz. W dalszej rywalizacji pozostaje także Impel #VolleyWrocław, Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz, Grot Budowlani Łódź oraz UNI Opole.

Z dalszej gry w PreZero Grand Prix PLS 2021 zostały już wyeliminowane cztery zespoły SAN-Pajda Jarosław, E.LECLERC MOYA Radomka Radom, IŁ Capital Legionovia Legionowo oraz ŁKS Commercecon Łódź.

Grot Budowlani Łódź - MKS Kalisz 0:2 (22:25, 14:25)
W piątek łodzianki rozegrały swój pierwszy mecz podczas 2. edycji PreZero Grand Prix. Natomiast kaliszanki przystąpiły do rywalizacji z jednym zwycięstwem na koncie. Na inaugurację turnieju pokonały LOS Nowy Dwór Mazowiecki 2:1. Początek spotkania był bardzo równy 10:10. Drużyny grały punkt za punkt 12:12. W połowie premierowej odsłony na prowadzenie wyszły zawodniczki Grot Budowlanych 18:15. Jednak MKS nie miał zamiaru złożyć broni. Zaczął dużo lepiej zagrywać i wyprowadzać skuteczne kontrataki, obejmując prowadzenie 21:18. Kaliszanki do końca utrzymały koncetrację, zwyciężając ostatecznie 25:22. Kolejny set to kopia wcześniejszego. Początkowo gra była równa, a następnie na prowadzenie wyszły łodzianki 9:6. W połowie partii jednak podopieczne Jacka Pasińskiego odrobiły straty, a nawet odskoczyły na dwa oczka 14:12. Od tego momentu do końca już dyktowały warunki gry, zwyciężając pewnie do 14.

ŁKS Commercecon Łódź - Impel #VolleyWrocław 1:2 (25:23, 12:25, 11:15)

Zespół z Łodzi przystąpił do meczu z jedną wygraną. Dla wrocławianek było to pierwsze starcie podczas PreZero Grand Prix. Spotkanie dużo lepiej zaczęło się dla ŁKS-u Commercecon, który szybko wypracował kilka oczek przewagi 10:5. Podopieczne Dawida Murka nie złożyły broni i zniwelowały stratę do jednego punktu 10:11. Od tego momentu do końca już partii toczyła się zacięta walka o każdy punkt. Ostatecznie triumfowały łódzianki 25:23. Drużyna ze stolicy Dolnego Śląska bardzo szybko wyciągnęła wnioski z porażki, narzucając rywalkom swój rytm gry w drugim secie. Wrocławianki świetnie zagrywały oraz wyprowadzały skuteczne kontrataki. To zapewiło im pewne zwycięstwo do 12. Tie-break dostarczył kibicom wiele emocji. Początkowo na prowadzeniu był Impel #VolleyWrocław 3:1, a chwilę później było już 3:3. Następnie wrocławianki ponownie zbudowały sobie przewagę 7:4, ale ŁKS ani myślał złożyć broń 8:8. Po stronie zespołu z Wrocławia dobre spotkanie rozgrywała Aleksandra Gromadowska. Trzeci set zakończył się wygraną wrocławskiej ekipy 15:11.

E.LECLERC MOYA Radomka Radom - Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 0:2 (23:25, 13:25)

Trzeci mecz miał ogromne znaczenie dla obu drużyn, bowiem zarówno radomianki, jak rówież bydgoszczanki w czwartek przegrały swoje pierwsze starcie podczas PreZero Grand Prix. Zespół, który przegrał ten pojedynek zakończył już swój udział w zawodach w Gdańsku. Pierwsza partia lepiej zaczęła się dla zawodniczek E.LECLERC MOYA Radomka Radom. Bardzo dobrze w ataku radziła sobie Agata Witkowska 8:5 i 16:12. Siatkarki z Bydgoszczy nie odpuszczały. Odrobiły straty, dzięki dobrej grze na siatce 18:18. Zaciętą końcówkę również rozstrzygnęły na swoją stronę 25:23. Ostatni punkt blokiem zdobyła Paulina Bałdyga 25:23. Drugi set był już bez historii. Bydgoszczanki zagrały bardzo dobrze i wysoko pokonały radomianki, dla których było to pożegnanie z turniejem.

LOS Nowy Dwór Mazowiecki - IŁ Capital Legionovia Legionowo 2:1 (25:27, 25:19, 15:11)
Naprzeciwko zespołu TAURON Ligi stanął LOS Nowy Dwór Mazowiecki grający w I lidze. Pierwszy set dostarczył bardzo dużo emocji. Nie brakowało emocji i zaangażowania. Cały czas walczono punkt za punkt. Oba zespoły zaprezentowały wysoki sportowy poziom. Bardzo dobre wejście miała Aleksandra Gryka. Drugi set miał zupełnie inny obraz. Siatkarki z Nowego Dworu Mzowieckiego szybko uzyskały przewagę, prowadząc m.in. 18:10. Spokojnie utrzymały prowadzenie i doprowadziły do tie breaka. Trzeci set od świetnej serii zagrywek rozpoczęła Alicja Grabka 6:0. Pierwszoligowy zespół walczył do końca. Cierpliwie odrabiał straty 10:10. Końcówka była bardzo emocjonująca. Ostatecznie triumfowały zawodniczki LOS Nowy Dwór Mazowiecki 15:11. W ostatniej akcji błąd w ataku popełniła Paulina Damske. IŁ Capital Legionovia Legionowo poniosła drugą porażkę i pożegnała się już z grą w PreZero Grand Prix PLS 2021.

SAN-Pajda Jarosław - Grot Budowlani Łódź 0:2 (23:25, 20:25)

Dla obu drużyn było to bardzo ważne spotkanie, którego stawką było pozostanie w turnieju. Zespoły przegrały bowiem swoje pierwsze spotkania. Pierwszy set miał bardzo zmienny przebieg. Przez długi czas gra układała się pod dyktando łodzianek 12:10. Natomiast siatkarski pierwszoligowej drużyny popełniały proste błędy. Jednak krótkie przerwy na żądanie trenera Piotra Pajdy pozwoliły uspokoić ich grę 14:14 i 20:20. W końcówce SAN-Pajda prowadziła nawet 22:20, ale ostatecznie wygrał Grot Budowlani 25:23. Druga odsłona spotkania to równa gra punkt za punkt 4:4. Z każdą kolejną akcją swoją przewagę zaczęły budować podopieczne trenera Tomasza Sińczaka 8:6 i 23:17. Utrzymały one koncentrację do końca, zwyciężając do 20. Po tym spotkaniu zespół z Jarosławia zakończył rywalizację w tegorocznej edycji PreZero Grand Prix. Łodzianki grają dalej.

UNI Opole - ŁKS Commercecon Łódź 2:0 (25:21, 25:20)
W ostatnim piątkowym meczu po przeciwnych stronach siatki stanęły zawodniczki z Opola oraz Łodzi. Przegrany zespół z tego pojedynku pożegnał się z grą w 2. edycji PreZero Grand Prix. Opolanki rozegrały bardzo dobrego pierwszego seta. Utrzymywały dobrą skuteczność w ataku oraz świetnie broniły piłkę w polu, wyprowadzając skuteczne kontry. Pierwszą partię wygrały 25:21. Drugi set w pierwszych akcjach był równy 8:8. Jednak z czasem swoją przewagę zaczęło budować UNI Opole 11:9 i 13:10. Siatkarki z Opolszczyzny do końca kontrolowały już grę 22:17. Ostatni punkt na wagę zwycięstwa zdobyła Oliwia Sieradzka 25:20. Zespół ŁKS Commercecon Łódź kończy grę w tym letnim turnieju.

Wyniki meczów I dnia PreZero Grand Prix PLS 2021
Joker Świecie - UNI Opole 2:1 (23:25, 25:21, 15:12)
BKS BOSTIK Bielsko-Biała - SAN-Pajda Jarosław 2:0 (25:19, 25:18)
LOS Nowy Dwór Mazowiecki - MKS Kalisz 1:2 (11:25, 25:19, 16:18)
ŁKS Commercecon Łódź - E.LECLERC MOYA Radomka Radom 2:1 (25:16, 21:25, 15:8)
Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz - Joker Świecie 0:2 (29:31, 12:25)
BKS BOSTIK Bielsko-Biała - IŁ Capital Legionovia Legionowo 2:0 (25:23, 25:23)

Wyniki meczów II dnia PreZero Grand Prix PLS 2021

Program meczów III dnia PreZero Grand Prix PLS 2021
mecz 13 godz. 10:00 Joker Świecie - BKS BOSTIK Bielsko-Biała
mecz 14 godz. 11:30 MKS Kalisz - Impel #VolleyWrocław
mecz 15 godz. 13:00 Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz - LOS Nowy Dwór Mazowiecki
mecz 16 godz. 14:30 Grot Budowlani Łódź - UNI Opole
mecz 17 godz. 16:00 zw. meczu nr 15 - przegr. meczu nr 14
mecz 18 godz. 17:30 przegr. meczu nr 13- zw. meczu nr 16