31. Wielki Finał KINDER Joy of moving w katowickim Spodku
Z wielką przyjemnością ogłaszamy, że 31. Wielki Finał Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving zostanie rozegrany w terminie 29 czerwca – 1 lipca 2025 roku w katowickim Spodku. Drugi rok z rzędu etap centralny rozgrywek gościć będzie w mieście Katowice.
Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving to największe i najważniejsze wydarzenie siatkarskie dla dzieci i młodzieży w naszym kraju oraz serce programu KINDER Joy of moving. Od 2007 roku Polski Związek Piłki Siatkowej współpracuje z firmą Ferrero przy realizacji tego projektu, aktywizując tysiące dzieci i młodzieży z całej Polski do wspólnej sportowej zabawy w duchy fair play!
Drugi rok z rzędu Wielki Finał Mistrzostw odbędzie się w Katowicach. Od 29 czerwca do 1 lipca 2025 roku finaliści 31. Wielkiego Finału KINDER Joy of moving w kategorii: „singli”, „dwójek”, „trójek’, „czwórek” dziewcząt i chłopców swoje mecze rozgrywać będą w legendarnym „Spodku”, który przez reprezentantów Polski określany jest mianem „mekki polskiej siatkówki”.
Przypominamy, że Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce o Puchar KINDER Joy of moving to projekt edukacyjno-sportowy dedykowany najmłodszym – dzieciom w wieku do 13 roku życia. Do 2022 roku do udziału w projekcie zaproszone były drużyny „dwójek”, „trójek” oraz „czwórek” dziewcząt i chłopów, reprezentujące kluby sportowe, czy też szkoły podstawowe z wszystkich szesnastu województw Polski.
Od 2023 roku struktura projektu została rozbudowana o spotkania w kategorii „singli”, dzięki czemu jeszcze więcej dzieci może dołączyć do wspaniałej siatkarskiej rodziny i przeżyć niezapomnianą sportową przygodę z KINDER Joy of moving. Kilka miesięcy temu, po raz pierwszy w historii minisiatkówki, zawodniczki i zawodnicy występujący w kategorii „singli” wzięli udział w Wielkim Finale, który odbył się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zgodnie ze zaktualizowanym regulaminem rozgrywek prawo gry na etapie centralnym, podobnie jak przed rokiem uzyskają po trzy najlepsze drużyny z każdej kategorii. To oznacza, że podczas etapu centralnego o medale rywalizować będzie łącznie 1536 zawodniczek i zawodników z czterech kategorii, reprezentujący 384 drużyny.
Warto podkreślić, że Wielki Finał Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela najczęściej gościł właśnie na Śląsku. Organizatorzy bardzo często podkreślają, że "Minisiatkówka kocha Śląsk". W tej ponad 30-letniej historii rozgrywek, Wielki Finał aż dwadzieścia dwa razy gościł w Zabrzu, trzy raz w Gliwicach, dwa razy w Drzonkowie i raz w Krakowie oraz Częstochowie. Teraz po raz drugi zawita do Katowic.
Spodek był świadkiem największych triumfów Polskiej Siatkówki - złotego medalu mistrzostw świata, srebrnego medalu mistrzostw świata oraz brązowego medalu mistrzostw Europy! Na przełomie czerwca i lipca tego roku najmłodsi adepci siatkówki będą mogli poczuć się, jak prawdziwi mistrzowie i w tym samym obiekcie sportowym będą rywalizować o medale mistrzostw Polski w minisiatkówce KINDER Joy of moving, i spełniać swoje marzenia!
KINDER Joy of moving to program z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu realizowany przez Grupę Ferrero w ponad 20 krajach na całym świecie, w tym od 2007 roku również w Polsce. Celem programu jest szeroko rozumiana edukacja sportowa oraz promocja aktywnego stylu życia wśród młodego pokolenia i ich rodzin.
Obecnie w Polsce na program KINDER Joy of moving składa się aż siedem ogólnokrajowych i całorocznych projektów edukacyjno-sportowych, opartych na metodologii JOY OF MOVING. Wszystkie realizowane są przez Grupę Ferrero we współpracy z partnerskimi organizacjami sportowymi – Polskim Komitetem Olimpijskim, Polskim Związkiem Piłki Siatkowej, Polskim Związkiem Tenisowy, Polskim Związkiem Żeglarskim i Fundacją Moniki Pyrek oraz pod honorowym patronatem instytucji państwowych – Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministra Edukacji i Nauki.
Tak szeroka obecności programu KINDER Joy of moving w naszym kraju powodowana jest chęcią pokazania najmłodszym, że każda dyscyplina sportu niesie ze sobą wiele radości, a próbowanie różnych form aktywności może pozytywnie wpływać na nasz rozwój oraz samopoczucie. Inicjatywna Ferrero odpowiada na trzy cele Agendy na rzecz zrównoważonego rozwoju do 2030, stworzonej przez ONZ: dobre zdrowie i jakość życia (3), dobra jakość edukacji (4) i partnerstwo na rzecz celów (17).
Powrót do listy