··· ···
··· ···
··· ···

Sobota z TAURON Ligą: #VolleyWrocław - DPD Legionovia Legionowo 1:3

DPD Legionovia Legionowo wygrała z #VolleyWrocław 3:1 (22:25, 25:17, 27:25, 25:23) w drugiej kolejce TAURON Ligi. Nagrodę MVP zdobyła po raz drugi w tym sezonie przyjmująca legionowianek Olivia Różański.

Gospodynie spotkania w ubiegłym tygodniu przegrały z Developreem SkyRes Rzeszów w czterech setach, choć były bliskie doprowadzenia do tie-breaka. W sobotę spotkaja się z DPD Legionovia Legionow - zespołem, który na rozpcozęcie nowego sezonu pokonał w pięciu setach mistzra Poslki Gruppę Azoty Chemik Police.

- Drużyna z Legionowa pokonała mistrza Polski, natomiast my byłyśmy dosłownie jedną piłkę od doprowadzenia do piątego seta i zrobienia niespodzianki w meczu z Rzeszowem. Mam nadzieje, że stworzymy fajne i zwycięskie widowisko - powiedziała Agnieszka Adamek, libero wrocławskiej drużyny.

Już pierwsze akcje spotkania pokazały, że mecz może być zacięty. W premierowej odsłonie początek był bardzo wyrównany, gdzie o punkt lepsze były wrocławianki 5:4. W kolejnych akcjach po błędach legionowianek gospodynie odskoczyły na trzy oczka 11:8. Podopieczne Alessandro Chiappiniego dość szybko doprowadziły do remisu 13:13 i ponownie obie drużyny walczyły punkt za punkt. W drużynie z Mazowsza bardzo dobrze spisywały się Jessica Rivero Marin oraz Olivia Różański, we wrocławskiej ekipie punktowały Natalia Murek i Izabella Rapacz 19:19. W końcówce seta podopieczne Wojciecha Kurczyńskiego zdobyły dwa cenne punkty 22:20 i o czas poprosił trener DPD Legionovii. Przerwa nie wybiła przeciwniczek z rytmu, bowiem dalej punkty zdobywała niezawodna Natalia Murek oraz środkowa Kamila Witkowska 24:21. Ostatni punkt seta wrocławianki zdobyły po zepsutej zagrywce Alicji Grabki 25:22.

Druga partia nie była już tak zacięta. Legionowianki rozpoczęły ją od prowadzenia 5:2. Dobra gra na siatce Mai Tokarskiej oraz Jessici Rivero sprawiła, że przewaga nad rywalkami rosła 9:5, 13:7. W ekipie z Wrocławia punktowała  Izabella Rapacz, ale nie była w stanie samotnie walczyć z dobrze spisującymi się legionowiankami. W połowie partii zawodniczki Alessandro Chiappiniego miały już osiem punktów przewagi nad gospodyniami 16:8. Trener Wojciech Kurczyński próbował ratować wynik i desygnował do gry Paulę Słonecką, jednak ta zmiana nie pomogła zespołowi. Wrocławianki nadal nie potrafiły wyprowadzić skutecznej punktowej akcji na siatce i wysoka przewaga DPD Legionovii cały czas się utrzymywała 19:10. W ostatnich akcjach seta wrocławianki zdobyły trzy punkty z rzędu 19:13, ale legionowianek już nic nie zatrzymało. Kontrolowały sytuację na boisku i pewnie wygrały 25:17.

Na trzeci set zawodniczki z Wrocławia wyszły mocno zmotywowane. Poprawiły przyjęcie, a to przełożyło się na dobrą grę na siatce i dzięki temu przez cały czas dotrzymywały kroku legionowiankom 9:9, 13:13. W zespole z Wrocławia dalej świetne grały Izabella Rapacz i Natalia Murek, wśród legionowianek niezastąpiona była Olivia Różański 19:19. W tym momencie kibice mogli zobaczyć świetną siatkówkę w wykonaniu obu drużyn – fantastyczne obrony, kontrataki, walkę na siatce 24:24. W końcówce granej na przewagi więcej zimnej krwi zachowały podopieczne Alsseandro Chiappiniego, które wygrały seta 27:25.

Na początku czwartej partii legionowianki grały spokojniej niż rywalki, popełniały mniej błędów i powoli zaczęły przejmować kontrolę na boisku 9:5. Wrocławianki nie odpuszczały, poprawiły grę i zaczęły odrabiać straty 10:9. Przez długi czas zawodniczki z Mazowsza miały niewielką przewagę nad rywalkami 15:13 i dopiero w połowie partii popełniły proste błędy, po których wrocławianki wyszły na prowadzenie 17:16. Pod koniec partii na tablicy wyników było 22:20 dla gospodyń i o czas poprosił trener Alesandro Chiappini. Po powrocie na boisko jego podopieczne zdobyły dwa punkty i ponownie był remis 22:22. Tym razem o czas poprosił Wojciech Kurczyński. Po nim dalej żadna z drużyn nie mogła uzyskać przewagi dającej wygraną w secie 23:23. Dwa ostatnie punkty legionowianki zdobyły po ataku Jessici Rivero Marin oraz nieudanym ataku Anny Bączyńskiej 25:23.