··· ···
··· ···
··· ···

Polska - Niemcy 3:2 w sparingu przed ME

Mecze z Niemkami są ostatnimi sprawdzianami podczas zgrupowania w Szczyrku. Pierwszy był długi i zacięty ze szczęśliwym happy – endem. W przyszłym tygodniu polskie siatkarki wyjadą do Bułgarii. Tam przed rozpoczęciem mistrzostw Europy zagrają dwa sparingi z gospodyniami turnieju.

Trener Jacek Nawrocki wysłał na boisku skład z Magdaleną Stysiak na pozycji atakującej. Pierwszy punkt meczu zdobyła atakiem z obiegnięcia Zuzanna Efimienko – Młotkowska. Po udanych kontratakach Zuzanny Góreckiej i Magdy Stysiak było 7:4. Nasze siatkarki popełniły w kolejnych akcjach trzy błędy w ataku i był remis. Niemki po bloku na Magdalenie Stysiak po raz pierwszy wyszły na prowadzenie 10:11. Rywalki wykorzystały słabszy moment przyjęcia naszego zespołu i zwiększyły przewagę do 13:17. Podwójna zmiana Julii Nowickiej i Malwiny Smarzek ożywiła nieco grę Polek, które odrobiły straty do 18:19. Ostatnie słowo należało jednak do rywalek, które po zepsutej zagrywce Martyny Łukasik objęły prowadzenie w meczu.

Po poważnej rozmowie z trenerem Nawrockim w przerwie między setami nasze siatkarki rozpoczęły drugą partię w zdecydowanie lepszym rytmie. Dobra zagrywka i skuteczne kontry dały prowadzenie 13:10. Po tej akcji boisko opuściła kontuzjowana Maria Stenzel, a jej miejsce zajęła Monika Jagła. Niemki ponownie doprowadziły do remisu, Klaudia Alagierska odpowiedziała blokiem na 18:16. W kolejnej akcji potężnym uderzeniem po prostej w kontrataku popisała się Magda Stysiak i trener Felix Koslowski poprosił o przerwę. Kluczowa okazała się podwójna zmiana. Julia Nowicka zaserwowała asa, a Malwina Smarzek atakiem zakończyła seta.

Martyna Łukasik na zagrywce, Monika Jagła w obronie i Polki prowadziły w trzeciej partii 4:2. Przeciwniczki nie miały zamiaru oddawać pola i przez dłuższy czas gra toczyła się wokół remisu. Przy zagrywce Katarzyny Wenerskiej Polki zagrały kilka świetnych akcji w obronie i dzięki kontrom Martyny Łukasik i Magdy Stysiak wyszły na prowadzenie 15:9. Dobrze grała Anna Stencel, która zastąpiła Zuzannę Efimienko –. Młotkowską. Rozluźnione biało-czerwone pokazały kilka widowiskowych akcji w ataku, ale przede wszystkim utrzymały do końca seta koncentrację i kontrolę nad wynikiem. P

o przerwie pierwsze trzy punkty blokiem i atakiem zdobyła Magdalena Stysiak. Nasze siatkarki utrzymywały presję na zagrywce, dzięki której prowadziły 8:4. Po kilku długich wymianach obfitujących w ofiarne obrony z obu stron siatki, w których więcej cierpliwości wykazały rywalki przewaga zmalała do 13:12. Po kontrze Liny Alsmeier z lewego skrzydła był remis po 15. Autowy atak Anny Stencel dał Niemkom prowadzenie 18:19, a trenerowi Nawrockiemu powód by poprosić o przerwę. W wyrównanej i nerwowej końcówce więcej zimnej krwi zachowały Niemki doprowadzając do tie – breaka.

Od początku piątego seta ciężar odpowiedzialności za atak wzięła na siebie Magdalena Stysiak. Po jej kiwce zza trzech metrów było 8:5. Kolejny punkt był efektem nieporozumienia po stronie rywalek. Anna Stencel zaserwowała asa na 11:6, a Klaudia Alagierska dołożyła punkt blokiem. Mecz zakończyła atakiem Klaudia Alagierska.

Polska – Niemcy 3:2 (22:25, 25:21, 26:16, 26:28, 15:9)

Polska: Zuzanna Efimienko – Młotkowska, Zuzanna Górecka, Magdalena Stysiak, Katarzyna Wenerska, Klaudia Alagierska, Martyna Łukasik, Maria Stenzel (L) oraz Julia Nowicka, Malwina Smarzek, Anna Stencel, Monika Jagła (L), Martyna Grajber

Trener: Jacek Nawrocki

Niemcy: Denise Imoudu, Lisa Alsmeier, Lena Stigrot, Louisa Lippmann, Marie Scholzel, Lea Ambrosius, Anna Pogany (L) oraz Jana – Franziska Poll, Linda Bock. Pia Kastner

Trener: Felix Koslowski