··· ···
··· ···
··· ···

Marta Wellna: mamy bardzo fajny, perspektywiczny zespół

W środowy wieczór #VolleyWrocław przegrał z Polskimi Przetworami Pałacem Bydgoszcz 0:3 (23:25, 23:25, 17:23) w zaległym meczu ósmej kolejki spotkań TAURON Ligi. MVP Ewelina Żurowska, która zdobyła w ataku 19 punktów przy 43 % skuteczności. Mecz zapowiadał się na wyrównanym poziomie, ponieważ obie drużyny sąsiadowały ze sobą w tabeli. Ze zwycięstwa cieszyły się ostatecznie bydgoszczanki.

Mecz świetnie rozpoczęła Małgorzata Jasek, która bez problemu kończyła swoje ataki. Gdy #VolleyWrocław odskakiwał przyjezdnym na dwa punkty, to rywalki minimalizowały starty do remisu. W końcówce wrocławianki uzyskały trzy punkty przewagi (23:20). Bydgoszczanki nie zamierzały oddać seta tak łatwo i doprowadziły do remisu 23:23. Tę partię wygrały przyjezdne 23 do 25.

Pierwsze piłki drugiego seta nie układały się według planu #VolleyWrocław (2:5). Gospodynie powolnie odrabiały straty. Na boisko została wprowadzona Marta Wellna, która dała bardzo dobrą zmianę. Wrocławianki obroniły trzy piłki setowe (20:24). Duża w tym zasługa zagrywki Weroniki Wołodko. Regiane Bidias, czyli przyjmująca Polskich Przetworów Pałac Bydgoszcz zakończyła tego seta (23:25).

W trzecim secie wrocławianki szybko zbudowały nawet czteropunktową przewagę (8:4). Wtedy bydgoszczanki odpowiedziały serią 7 pkt. Świetnie grała Ewelina Żurowska, wybrana późniejszą MVP. Dorównywała jej Regiane Bidias. Po drugiej stronie siatki dobrze w ataku spisywała się Małgorzata Jasek. To jednak nie wystarczyło na dobrze dysponowane tego dnia rywalki (19:25). Cały mecz dla Bydgoszczy 3:0.

- Bardzo się cieszę, że mogłam wejść na boisko, bo szczerze nie było to dla mnie takie oczywiste. Dopiero trzeci dzień jestem z zespołem. Niestety nie udało nam się wygrać meczu i zdobyć chociażby punktu, a było to dla nas bardzo ważne. Bardzo chciałyśmy wygrać z Bydgoszczą oraz poprawić swoją sytuację w tabeli. Dlatego tym bardziej duży smutek, że przegrałyśmy to 3:0 – powiedziała nowa przyjmująca #VolleyWrocław, Marta Wellna

- Z mojej strony uważam, że mamy bardzo fajny, perspektywiczny zespół. Mamy bardzo dużo młodych zawodniczek, które już teraz są świetne, a mają mało lat. Kwestia spokojnego treningu i pracy nad tym, żeby punkciki sobie do tabeli dopisywać. Szkoda spotkania, ale jakieś pozytywy można wyciągnąć. Były momenty bardzo dobrej gry, długie akcje i fajne obrony. Niestety czasami w decydujących momentach zadrżała nam ręka w ataku. Trochę za dużo błędów w zagrywce, więc to do poprawy od następnego treningu – dodała Wellna.

Najwięcej punktów wśród podopiecznych trenera Wojciecha Kurczyńskiego zdobyła Małgorzata Jasek. Atakująca zapisała na swoim koncie 15 punktów (w tym jeden blok). Dobry mecz po stronie przyjezdnych rozegrały Ewelina Żurowska, która zdobyła 17 pkt oraz Regiane Bidias – 15 pkt. Element bloku funkcjonował w obu zespołach na takim samym poziomie (po 8 bloków punktowych). Trzeba zwrócić też uwagę na zagrywkę. W polu serwisowym siatkarki Wrocławia popełniły 11 błędów, a Bydgoszczy 7.

Zgodnie z tradycją, w tym sezonie na każdym domowym meczu, została przyznana nagroda partnera wrocławskiej drużyny – Europa Ubezpieczenia. Tym razem zdobyła ją Monika Jagła z drużyny Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz! Libero gości 17 razy przyjmowała zagrywkę uzyskując 59% pozytywnego przyjęcia. Na boisku pojawiła się nowa siatkarka #VolleyWrocław, Marta Wellna. Doświadczona przyjmująca dała bardzo dobrą zmianę. Odważnie atakowała oraz dobrze przyjmowała ( 15 razy  z 53% skutecznością).

Kolejny mecz wrocławianek już w poniedziałek. Siatkarki udadzą się do Legionowa, żeby tam stawić czoło DPD Legionovii Legionowo. Początek o godzinie 18:00. Darmowa transmisja będzie dostępna w serwisie Ipla.