··· ···
··· ···
··· ···

Atomówki grają w Legionowie

Atomówki dwoma meczami w Legionowie przygotowują się do nadchodzącego sezonu rozgrywek ORLEN Ligi. Piątkowy mecz, umówiony na pięć pełnych setów, zakończył się wynikiem 3:2 na korzyść gospodyń. Gra Atomówek z każdym setem wyglądała jednak coraz lepiej.

Pierwszego seta Atomówki rozpoczęły dość udanie, ale Legionovia szybko odzyskała kontrolę wychodząc na prowadzenie 11:4. Po przerwie na żądanie za Karolinę Goliat i Natalię Gajewską na boisku pojawiły się Dominika Mras i Martyna Łukasik. W sopockiej drużynie zawodziło jednak przyjęcie i przy stanie 18:9 trener Piotr Matela wziął drugi czas dla zespołu. W końcówce szarpnęły jeszcze Martyna Łukasik i Monika Fedusio, ale nie mogło to zmienić przebiegu tej partii.

Drugi set przebiegał zupełnie bez historii. Szkoleniowiec Atomu Trefla próbował szukać rozwiązania w zmianie rozgrywających, ale nie przyniosło to efektu. Sopocianki nie umiały przebić się przez blok legionowianek, ale też nie forsowały zbytnio muru wystawianego przez gospodynie. W końcówce seta na boisku pojawiły się Małgorzata Skorupa, Beata Mielczarek i Alicja Wójcik, a na libero zagrała Anna Bodasińska. Atomówki przegrały jednak seta ponownie do 11.

Walka w trzecim secie była na początku nieco bardziej wyrównana. Atomówki atakowały i zagrywały nieco silniej i to stwarzało problemy legionowiankom. Przy remisie 6:6 jedna szczęśliwa zagrywka po taśmie zdeprymowała Atomówki, które straciły z rzędu kolejne cenne oczka (10:7). W połowie seta przy stanie 13:8 Wójcik zmieniła nie najlepiej grającą w tym momencie Karolinę Bednarek. Problem leżał jednak w przyjęciu - przez słabą grę w tym elemencie rozgrywające nie mogły sobie dobrze radzić z kreowaniem gry. Pokłosiem tego była skuteczna gra blokiem gospodyń. Nieco więcej siły sopocianki wykrzesały jeszcze w końcówce seta, nadganiając nieco wynik w dużej mierze dzięki atakom Martyny Łukasik. Partię przegrały jednak 19:25.

Czwarta partia od początku była najbardziej wyrównana. Atomówki polepszyły nieco przyjęcie i wzmocniły siłę w ataku. Remis utrzymywał się aż do stanu 11:11. Wtedy na chwilę prowadzenie uzyskały gospodynie, ale Atomówki dzielnie walczyły i wyszły na 14:13. Tę leciutką przewagę udawało się utrzymać i nagrodą za konsekwentną grę, także na zagrywce M. Łukasik, była przewaga 19:15. To właśnie ona wraz z Mielczarek poprowadziły drużynę do wygranej 25:20.

W piątek partii na boisku dzieliły i rządziły siostry. Justyna Łukasik na przemian z młodszą siostrą kąsały rywalki. Lepiej wyglądała także gra blokiem i bardzo szybko wynik zawędrował na 11:7 na korzyść przyjezdnych. Z przyjęciem nie radziła sobie jednak Legionovia, a coraz słabiej wyglądała także gra w obronie. Atomówki jednak zbyt mocno się rozluźniły i po zmianie stron prowadzenie 13:9 zostało zniwelowane. Trener Matela poprosił więc o czas i Atomówki znów ruszyły. Po dobrej zagrywce i atakach Damaske oraz Mielczarek było 16:14. Prowadzenie utrzymało się do końca i wreszcie po fajnie wyglądającym secie sopocianki zwyciężyły do 20.

Legionovia Legionowo - Atom Trefl Sopot 3:2 (25:11, 25:11, 25:19, 20:25, 20:25)

Legionovia: Mikołajewska (8), Chojnacka (19), Połeć (11), Grabka (3), Bociek (10), Skiba (17), Adamek (L) oraz Pacak (4), Rasińska (10), Wawrzyniak, Korabiec (L)

Atom: Bednarek (2), Damaske (8), Goliat (7), Łukasik J. (7), Gajewska, Fedusio (13), Kulig (L) oraz Mielczarek (13), Łukasik M. (9), Mras, Skorupa, Wójcik (5), Bodasińska (L)